به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت،عبدالله نژاد در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پیشاپیش آغاز سالتحصیلی جدید را به تمامی دانش آموزان و دبیران و معلمان تبریک گفت و اظهار داشت: ما مدیون تمامی کسانی هستیم که در سنگر علم و دانش فعالیت مینمایند.
فرماندار پلدشت در ادامه بر تشکیل و فعال سازی نهادهای مردمی و موسسات خیریه برای جمع آوری کمک های مردمی برای بازسازی و تجهیزمدارس تاکید کرد.
رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان پلدشت گفت: در دولت یازدهم 3 سالن ورزشی آموزش و پرورش احداث شده است.
طالبی مدیر آموزش و پرورش پلدشت نیز در این جلسه با اشاره به بازگشایی مدارس در 2 هفته آینده گفت: تمامی اقدامات جهت حضور دانش آموزان و معلمان سر کلاسهای درس انجام گرفته است
وی تصریح کرد: در سال تحصیلی 97-96 ، 7853 دانش آموز بهمراه 615 معلم در شهرستان پلدشت سرکلاسهای درس حاضر خواهند شد.
طالبی در ادامه سرانه فضای آموزشی در این شهرستان را 4 متر مربع و سرانه ورزشی را 29 سانتی متر مریع به ازای هر دانش آموز عنوان کرد.
مدیر آموزش و پرورش در پایان جایگاه آموزشی شهرستان پلدشت را رتبه پنجم در سطح استان عنوان کرد و گفت طبق آمار بدست آمده در سال تحصیلی جدید 76 بازمانده ازتحصیل شناسایی شده که از این تعداد 11 نفر جذب، 14 نفر از شهرستان مهاجرت داشته اند، 36 نفر از کودکان استثنایی میباشند که آموزش پذیر نیستند و 15 نفر باقی مانده از طرف والدین ممانعت بعمل می آید که در تلاش هستیم توسط مراجع ذی صلاح آنها را نیز جذب نماییم.