صبحگاه گردانهای بیت المقدس و نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان پلدشت صبح امروز جمعه 23 تیرماه در محل مدرسه شبانه روزی علامه طبا طبایی شهر پلدشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت، اکبر عبدالله نژاد در این صبحگاه گفت: همواره امنیت از اولویت های اساسی نظام های مختلف سیاسی بوده است و در راستای تامین منافع ملی، امنیت ملی بر حسب حفظ سه ارزش حیاتی جمهوری اسلامی ایران تعریف میگردد.
فرماندار پلدشت حیات مردم و ملت ایران، بقای نظام جمهوری اسلامی و بقای انقلاب اسلامی را این سه ارزش عنوان کرد و خاطر نشان نمود: صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی بصورت مهمترین هدف مرجع امنیت ملی تعریف میشود به گونه ای که حضرت امام خمینی (ره) حفظ حکومت اسلامی را یکی از احکام اولیه اسلام و مقدم بر احکام اولیه فرعی میدانستند.
وی افزود: طبق اصل 150 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وظیفه اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نگهبانی و همچنین حفظ دستاوردهای آن میباشد و در واقع هدف اولیه و اصلی تشکیل سپاه دفاع از کیان نظام مقدس اسلامی و جلوگیری از نفوذ و توطئه خارجی است.
عبدالله نژاد گفت: اهمیت و مقام نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه در حفظ انقلاب تاحدی است که رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بارها تاکید کرده بودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود و جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری نیز به کرات بیان کرده اند که امنیت و آسایشی که اکنون داریم مرهون مجاهدت های برادران سپاهی و بسیجی میباشد.
فرماندار پلدشت در ادامه با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان نهادی نظامی و فرهنگی وظیفه خطیری در حفظ و صیانت از امنیت ملی بر عهده دارد اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون توانسته توطئه ها و دسیسه های دشمان را خنثی نماید و در جنگ 8 ساله تحمیلی نقشی بی بدیل از ایثار و مقاومت را از خود نشان داده است و حتی پس از جنگ در عرصه فرهنگی و در جبهه جنگ نرم همچنان در ترویج و اشاعه فرهنگ ناب اسلامی فعالیت مینماید.
عبدالله نژاد با اذعان به این امر که در برخی مواقع حفظ و صیانت از امنیت ملی و انقلاب اسلامی در قالب سیاست بازدارندگی و دفاعی تعریف میشود گفت: اجرا و برگزاری رزمایش های نظامی از سوی نیروهای نظامی و انتظامی بویژه سپاه و ارتش در واقع در همین راستا قرار داشته و نمایشی از اقتدار و صلابت قوای نظامی میباشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: دشمنان این مرز و بوم بدانند که نیروهای انقلابی و اسلامی همواره از آمادگی کافی و لازم جهت دفاع از دستاوردهای انقلاب و نظام زیر نظر فرماندهی کل قوا برخوردارند و اجرای رزمایش ها مخصوصا رزمایش بیت المقدس جلوه ای از شکوه و صلابت و نمودی از موفقیت های ایران در عرصه نظامی و تکنولوژی میباشد.