بمناسبت فرارسیدن 14 تیرماه که بنام روز دهیاری و شهرداری نامگذاری شده است طی مراسمی از شهرداران و دهیاران شهرستان تجلیل بعمل شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت ، اکبر عبدالله نژاد در این مراسم ضمن تبریک روز دهیاری و شهرداری اظهار داشت: مدیریت شهری وروستایی امروزه نقش اساسی در پایداری وتوسعه یافتگی زندگی شهری وروستائی دارد و اثر گذاری مثبت مدیریت شهری وروستائی مستلزم فراهم شدن شرایطی است که مهمترین آنها توانائی تامین منابع مالی پایدار ومشارکت عمومی ، تعامل و همفکری با شوراهای اسلامی می باشد.
فرماندار پلدشت در ادامه با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز 14 تیر ماه در سالنامه رسمی کشورمان به عنوان روز شهرداری ودهیاری درج شده است خاطر نشان کرد. این امر با توجه به وسعت عملکرد و وظایف شهرداری ها ودهیاری ها نشان از اهمیت موضوع وتوجه ویژه به شهرداری ها ودهیاری ها می باشد.
عبدالله نژاد افزود: شهرداری و دهیاری ها با توجه به وظایفی که مطابق قانون برای ساماندهی امور مختلف شهرها و روستاها بر عهده دارند دارای جایگاه ویژه ای در سطح مدیریت شهری وروستایی می باشند ومجموعه فعالیت ها وتشکیلات شهرداری ها ودهیاری ها به دلیل ارتباط با زندگی روزمره تمامی شهروندان به طور منحصر به فردی در سطح جامعه مطرح است وشاید از این حیث دستگاهی نظیر آنها وجود نداشته باشد.
در انتهای این مراسم با اهدا لوح از زحمات شهرداران و دهیاران شهرستان پلدشت تجلیل و قدر دانی شد.